Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Kaptanlar Grup

1965 yılında Abdurrahman KAPTAN öncülüğünde başlamış olup, daha kararlı, daha kurumsal ve yaptığının bilincinde bir Sivas devi olarak 2001 yılından itibaren amacını ve hedeflerini geliştirmiş bir şekilde hizmetlerine devam etmektedir.

Sadece inşaat sektörü olarak başlamış olduğu faaliyetlerini;

2001 yılından Kaptan petrol istasyonu, 2003 yılında Marka Alışveriş Merkezi ortaklığı ve daha sonrasında Kaptan mermerle hızlandırmış ve hizmet sektöründe büyük istihdam sağlamıştır.
Kaptan inşaatın amacını Sivas’a hak ettiği hizmeti vermek ve en önemlisi istihdam sorunu çözmek olarak belirlemiş ve bu konuda da şekil gözetmeksizin üzerine düşen tüm görevleri fazlasıyla yaparak Sivas’ımızın diğer kuruluşlarına örnek teşkil etmiştir.

Kaptan inşaatın yaptıkları bu kadarla mı kalacak gibi bir soruya kısaca şunu demek isteriz. Kaptan inşaat yapacaklarına daha yeni başlıyor. Kaptan inşaat Türkiye lideri, dünya ekonomisinde söz sahibi olana kadar çalışmalarını ve büyümesini sürdürecektir.

En temel ihtiyacı karşılamak için. . .
Kaptan inşaat, 1965 yılında günümüz insanının barınma gibi en temel ihtiyacından başlayarak, günlük hayatın çeşitli etkinliklerinin Gerçekleştirilmesine olanak tanıyan konutlar, komple tesisler ve il merkezleri gibi mekânları güvenli, verimli ve çekici hale getirebilmek için inşaat sektörüne girdi.
Başladığı günden bu güne; teknolojinin tüm olanaklarını kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda estetik kaygıları da gözeterek, çevresiyle uyumlu eserler oluşturdu.

En önemli faktör insan. . .
Ürün ve hizmet kalitesinin, çalışanlarının kalitesi ile başladığının bilincinde olan Kaptan inşaat, en iyi personeli ve nitelikli insan gücünü bünyesinde bulundurmaya, personelinin yeteneklerinden azami fayda sağlamaya, verimliliklerini ve niteliklerini artırmaya yardımcı olmaya, dayanışma ve iş birliğinin esas olduğu bir çalışma ortamı oluşturmaya, herkesin üyesi olmak istediği ve üyesi olmaktan gurur duyduğu örnek şirket olmaya azami gayret göstermektedir.
Kaptan inşaat hedeflerine birey olarak kalitelerini arttırmaları için ayrı ayrı teşvik ettiği çalışanlarının, ortak ve sürekli katkısı ile ulaşmayı amaçlamaktadır.

Kalite ve ilkelerden taviz vermeden 2500 konut ve yüzlerce işyeri. . .
Kaptan inşaat kuruluşundan bugüne, takipçisi olduğu ilkelerinden ve kalitesinden hiç taviz vermedi.
• Müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde yerine getirerek,
• Faaliyetlerini yeterli ve uygun elemanlarla, teknolojik ekipman ve ekip çalışmasıyla gerçekleştirerek,
• Kaliteyi bir anlayış ve yaşam tarzı benimseyip uygulayarak, 36 yılda 2500′e yakın ev ve işyerini müşterilerine teslim etmiştir.

Yeni yatırımlar. . .
Yıllardır inşaat sektöründe göstermiş olduğu başarılı çalışmalarının neticesinde kazandığı tecrübeyle Kaptan inşaat hizmet sektörüne de adını yazdırdı. 2002 yılı sonunda faaliyete geçen Kaptanlar Petrol ve LPG istasyonu; bünyesinde bulundurduğu benzin istasyonu, LPG istasyonu, lokanta, düğün salonu ve otel ile halkımıza en iyi hizmeti sunuyor.
Kaptan inşaat hizmet sektöründeki ikinci yatırımını ise gıda üzerine yaptı. 26.12.2003 tarihinde açtığı Marka Avm ile iyi ve güler yüzlü hizmeti sunuyor.
Yine Kaptan İnşaat 2007 yılında Kaptan mermerle Sivas’ı mermer sektöründe üst sıralara taşımıştır. 2011 yılındada otomotiv sektörüne giriş yapılarak bu sektördede en iyiye ulaşmak hedeflenmiştir.

Hedef. . .
Kaptan inşaat’ın hedefi; şehrimizin ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek kalite ve teknolojiyle yapılmış konutların sayılarını artırarak, iyi hizmeti eğitilmiş insanlarla ve makul fiyatlarla sunarak, toplum standartlarının sürekli iyileşmesine katkıda bulunmaktır.