Bizden Haberler

Metropol Kaptanlar Grup'a Devredildi

Metropol Kaptanlar Grup'a Devredildi

Metropol, Kaptanlar Grup’a devredildi

Metropol Alışveriş Merkezleri devir-teslim töreni dün Bahçelievler Şubesi’nde yapıldı.

Törene Kaptanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Kaptan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaptan, Metropol Gıda Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. eski Genel Müdürü Celal Gönül, bazı davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sivas İrşad Derneği Başkanı Muhammed Yüksel Hocaefendi’nin yaptığı duanın ardından Kaptanlar Grubu’na devredilen Metropol Alışveriş Merkezleri’nin açılış kurdelesini şirket yöneticileri birlikte kesti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kaptanlar Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaptan, Çorum markası Metropol’ü, Türkiye çapında bir marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Çorum’da 13. şubesini açmaya hazırlandıkları Metropol’ün Amasya, Tokat ve Sivas, Kayseri  gibi bölge illerinde ve ilçelerde şubeleşeceğini anlatan Hüseyin Kaptan, “Metropol’ü, Anadolu’nun her köşesine taşımayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Sivas merkezli Kaptanlar Grup’un gıdanın yanı sıra mermer, inşaat, otomotiv ve akaryakıt başta olmak üzere 7 farklı sektörde faaliyet gösterdiğini belirten Kaptan, “Zara Bal markasıyla tanınan grubumuz, geçmişte Marka Alışveriş Merkezleri’nin de ortaklığını yaptı” açıklamasında bulundu.

Perakende sektöründeki 20 yılı aşan tecrübelerini Metropol markasıyla yurt çapına yaymayı arzu ettiklerini dile getiren Kaptan, birbirine benzeyen iki şehir olarak gördüğü Sivas’la Çorum arasında kurdukları ticari köprünün hayırlar getirmesini diledi.

Metropol bayrağını daha ileri taşıma konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Kaptan, “Çorum halkına ve yurt çapındaki tüm tüketicilere en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Çünkü halkımız hizmetin en iyisine layık” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Metropol Gıda Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. eski Genel Müdürü Celal Gönül ise Metropol Alışveriş Merkezleri’nin başarılı bir sürecin ardından 1 Haziran 2015 tarihi itibariyle Kaptanlar Grup’a devredildiğini söyledi.

Çorum’da doğan ve büyüyen Metropol’ün Kaptanlar Grup’la Anadolu’ya yayılacağını belirten Gönül, devir işlemlerinin hayırlı olması temennisiyle şirket yöneticilerine başarılar diledi.